Skip to Main Content

Kampüs Dışı Erişim: Home

Kampüs Dışı Erişim

Kütüphane web sayfasına www.bilgi.edu.tr sayfasından Kütüphane butonuna tıklayarak veya http://library.bilgi.edu.tr adresini kullanarak erişebilirsiniz.

Kampüs dışından erişim yapabilmeniz için kütüphaneye kayıtlı olmanız gerekmektedir. Kayıt olmak için kütüphaneye gelerek bir kayıt formu doldurmalısınız.

Elektronik kaynaklara kampüs dışından erişim için http://library.bilgi.edu.tr adresine giriş yaptıktan sonra, makale ve daha fazlası aramalarınız için kırmızı daire ile çizilmiş alandan BASE’i seçmelisiniz.

Araştırma konunuzla ilgili anahtar kelimenizi yazıp search butonuna tıklayınız.

Okumak istediğiniz kaynağa kampüs dışından erişimek için “BİLGİ Mensubu: Tam metin erişim için giriş yapınız” yazısına tıklayınız.

Açılan sayfada birincisi “Bilgi Kütphanesi Login” alanına SIS kullanıcı adı (isim.soyisim) ve şifrenizi yazdıktan sonra öğrenci veya Öğr. Elemanı/personel’e tıklayarak kütüphane hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

İkinci yöntem ise alt tarafta bulunan “Kütüphane hesabı ile giriş yap” alanına kütüphane şifresi oluşturarak erişmektir. Adınız bölümüne isim, öğrenci/personel no bölümüne öğrenci/personel numaranızı yazıp, giriş butonuna tıklayın. Bir sonraki aşamada ekrana gelen PIN bölümünden oluşturacağınız şifreyi iki kez yazarak kütüphane hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Kütüphane hesabınıza giriş yaptıkan sonra okumak istediğiniz kaynağın altında bulunan “Full text” yazısına tıklayarak elektronik kaynaklara kampüs dışından erişim sağlayabilirsiniz. 

 

 

Librarian

Profile Photo
Ece Tufanyazıcı
Contact:
0212 311 5197